Zpravodaj‎ > ‎

Dramasteria 2011

přidáno: 20. 6. 2011 11:21, autor: Jan Kohout   [ aktualizováno 27. 5. 2012 3:25 ]

Aktualizováno 20. 6. 2012: K souborům ke stažení pod textem byla přidána zavěrečná prezentace.

Pátý ročník cyklu uměleckých dílen, který pořádá Okrášlovací spolek města Sušice o.s., proběhne v termínu 4. – 9. července 2011. I letos se na akci podílí Tvůrčí skupina Šumák o.s. Její členové vás srdečně zvou na již tradiční fotografickou dílnu!

Více informací a přihlášky je možné najít v připojených dokumentech pod článkem nebo přímo na webu Okrášlovacího spolku.

Kromě fotografické dílny budou v nabídce dílny herecké, na kterých se budou podílet celkem čtyři lektoři – slovo, tón, barva a pohyb. Předvedou se také frekventanti z minulých ročníků. Zkoušky všech dílen proběhnou v případě dobrého počasí nejen v prostoru ostrova Santos, ale po celé Sušici. V případě nepříznivého počasí ve Smetanově sále gymnázia a v prostorách ZUŠ Fr. Stupky. Závěrečný program se bude konat na Santosu v odpoledních a večerních hodinách v sobotu 9. července.

Kurzovné činí 500 Kč. V případě potřeby je možné zajistit dospělým frekventantům ubytování v chatové osadě LUH (cena 150 Kč za noc). Za mladistvé musí přihlášku vyplnit zákonný zástupce.

Přihlášky do jednotlivých dílen zasílejte na adresu nagl@post.cz nejpozději do 25. června 2011. V případě žádosti o nocleh nejpozději do 20. června 2011.

Informace o jednotlivých dílnách:

Fotografická dílna

- dodržování a porušování pravidel fotografie

- netradiční vernisáž v rámci letošní Dramasterie

Nehraje roli, jaký fotoaparát fotograf používá. Fotoaparát není nástrojem sám o sobě. Nástrojem je především naše oko, mysl a cit.

Rádi se díváte na svět přes hledáček fotoaparátu? Jste nadšenci fotografie nebo jen obdivovateli pěkných snímků? Pak neváhejte! Dozvíte se například, čím vším je možné fotografovat, jaká pravidla se ve fotografii dodržují i porušují, budeme se učit od starých mistrů, ale nahlédneme i do hlavních žánrů současné fotografie. Ve fotografických dílnách si pak teorii vyzkoušíte přímo v terénu. Prostor bude také na diskuzi a vyhodnocení vzniklých snímků.

V rámci Dramasterie 2011 proběhne také netradiční vernisáž – fotografie loňského ročníku totiž zdobí chodby sušické radnice!

Lektoři: členové Tvůrčí skupiny Šumák o.s.


Herecký trénink

Dílna bude probíhat ve spolupráci 4 lektorů – Jakuba Doubravy, Mirely Tůmové, Honzy Hniličky a Jardy Kořána.

” Sólo fór Sušice…Sušit se, sushi tse, (já) Su (v)Ši (v) Cé!”
Výchozím bodem naší společné hry bude práce se slovem, autorskou tvorbou, básněmi týkajícími se města Sušice a jeho historie atd. Kam až dojdeme, je jen na nás. Báseň se dá přednést i beze slov. J. Doubrava

Svým tělem, okem, hmatem či čichem se vnoříme do paměti Sušice. UMĚNÍ těla – umění TĚLEM – body ARTem. Pojďme hledat zapomenuté, ztracené, zahozené….můžeme TOMU vtisknout nový TVAR. M. Tůmová

Hudba je zvuk. Zvuk může být hudba. Jak vnímat zvuk. Můžeme “hrát” i posloucháním??? Kde je hranice mezi “zvukem a hudbou?”.
Hrát můžeme na hudební nástroje, ale i na všelijaké předměty. A hlavně: RYTMUS!!! J. Kořán

Budeme se snažit rozvíjet vnímání i jednání tělem, které je prvním a hlavním nástrojem i prostředkem hercovy práce. Rozvíjet přijímání a zpracování impulsů vnitřních i impulsů od partnera a vzájemnou komunikaci pohybem, hlasem, rytmem, významem. J. Hnilička


Dílna činohry

Tato dílna je určena absolventům minulých ročníků. Pokusíme se, obdobně jako v minulých letech, nastudovat v krátkém čase komedii pro pobavení veškerého osazenstva. Naší metou bude tentokrát ukázka slušného chování. Inspiraci budeme hledat v úspěšném filmu „Světáci“. Lektoři: M. Naglmüllerová, B. Skrbková

Ċ
Jan Kohout,
27. 5. 2012 3:06
ċ
Dramasteria-Leták.pdf
(66k)
Jan Kohout,
20. 6. 2011 11:46
ĉ
Jan Kohout,
20. 6. 2011 11:46