Zpravodaj‎ > ‎

V Sušici, 6.6.2009

přidáno: 8. 6. 2009 23:20, autor: Jan Kohout   [ aktualizováno 14. 6. 2009 5:24 ]
Další příspěvek k sobotnímu dění na sušickém ostrově Santos nabízí další ze zakládajících čelnů Šumáku - Jenda Vošalík:

První veřejnou zkouškou ohněm Tvůrčí skupiny Šumák o.s. se stala Galerie pod širým nebem, která odstartovala dlouhodobý projekt „Sušice, fotografuj zase!“. Organizována byla za finanční podpory města Sušice.
No, co říct úvodem? Obavy byly… Ale nejste nám šumák!!! Doufáme, že tato doprovodná akce tradičního Majálesu, pořádaného studenty sušického gymnázia, se nesmazatelně zapsala do místy lehce podnapilého povědomí přítomných.
Pohled na Sušicko přes čočky svého objektivu zde mohl předvést kdokoli, komu nebylo líto utratit pár „kaček“ za tisk či vyvolání nějakého toho svého vydařeného obrázku. A nutno poznamenat, že kvantita i kvalita vystavených fotografií určitě nejednoho z přítomných moc příjemně překvapily! Kdo viděl, jistě mi dá za pravdu, že bylo na co se dívat!
Každý si odnesl svoji opičku. Odměnou za odevzdané fotografie byl totiž pro každého autora funkční přívěšek Munkees, produkt sušické firmy Elephant Coop s.r.o. Celá Sušice jimi teď bude otvírat své lahve! :) Takže – až uslyšíte „tssss“, příjemné zašumění právě odzátkovaného, dobře vychlazeného, samozřejmě nealkoholického nápoje, vzpomeňte na Šumák a „Sušice, fotografuj zase!".
Tři, dle našeho názoru nejúspěšnější, tvůrci, si navíc odnesli ještě symbolickou pozornost v podobě jednorázového fotoaparátu.
Jediným nepříjemným momentem nad očekávání povedené akce se stalo počasí. Nic naplat – poručit větru dešti neumíme…
Na závěr, kolem 7. hodiny podvečerní, zašuměly bubliny sektu, které přítomným připomněly naši další akci – bude jí společná výstava členů/šumáků v centru FotoŠkoda, nazvaná „Bubliny“ (22.-27.6.2009). A vlastně – nač do Prahy jezditi? Naše „Bubliny“ Vám přivezeme a ještě nějaké navrch přidáme! Inu sejděmež se 1. července 2009 ne o půl páté, nýbrž o šesté! A kdeže? Sledujte www.sumak.eu.

A Sušice – jak se Ti ta taškařice líbila?

Comments